Klub chovatelů Českých luštičů a Českých červených se sídlem v Brně

Novinky

Klub Králičí HOP

Králičí HOP má svůj klub

17.4. 2011 ustavující schůze Klub Králičí HOP

www.kralicihop.cz

více: časopis Chovatel 6/2011 str.11

Překážkové skákání králíků (králičí hop) je sport, zábava či volno-časová aktivita (jak to chcete nazvat…), která se poslední dobou rozvíjí a stává se velice populární především v severní Evropě (Dánsko, Švédsko, Norsko), ale také v jiných částech světa (přidali se Angličané, Američané, Němci...)

Králičí hop je super zábava pro králíčky- mazlíčky i jejich majitele, která je opravdu baví.

V Čechách je možné králičí hop vidět jako atrakci při výstavách drobných hospodářských zvířat, při oslavách Velikonočních svátků, dětských dnech apod. Zatím se vše učíme…. Ale věřím, že jednoho dne si i mi budeme moci vyzkoušet své síly v zahraniční konkurenci a že pověstná sláva našich cvičitelů (především v oblasti výcviku psů)

Překážkové skákání králíků jako sportovní aktivita začalo vznikat koncem sedmdesátých let ve Švédsku, kdy zde byl založen první klub, který pořádal soutěže králíků ve skoku. Pravidla byla zpočátku stejná, jako při parkurovém skákání koní, postupem času se měnila dle potřeby a přizpůsobovala se králíkům.

Takže dnes mají v severských státech (Švédsko, Norsko, Dánsko) 4 základní druhy soutěží i řadu vedlejších soutěží pro pobavení diváků. Základem je skok vysoký, skok daleký, rovná dráha (liga) a parkurová dráha (kroget).

zdroj www.kralici-hop.cz

Žádné komentáře